Stomatologia dziecięca

Wyrabianie prawidłowych nawyków w zakresie higieny jamy ustnej ma duże znaczenie już od najmłodszych lat. Z tego powodu w naszym gabinecie Stomatologia Karolewscy dbamy również o zęby najmłodszych Pacjentów.

W ramach stomatologii dziecięcej oferujemy profilaktykę, diagnostykę oraz leczenie zębów mlecznych i stałych. Dbamy o dobre relacje z dziećmi, tak by przełamywać ich lęki przed leczeniem stomatologicznym oraz wykształcić prawidłowe nawyki codziennej higieny jamy ustnej. Jesteśmy przekonani, że zaznajomione z gabinetem stomatologicznym dziecko wyrośnie na dorosłego, który nie będzie odczuwał strachu przed spotkaniem z dentystą.

W ramach stomatologii dziecięcej w gabinecie Stomatologia Karolewscy oferujemy:

Stomatologia dziecięca

Kiedy po raz pierwszy zabrać dziecko do stomatologa?

Na pierwszą wizytę u dentysty warto zabrać dziecko jeszcze przed ukończeniem pierwszego roku życia. Najczęściej takie spotkanie ma charakter adaptacyjny oraz kontrolny. W czasie jego trwania dentysta ocenia prawidłowość ząbkowania oraz wyjaśnia, jak dbać o higienę jamy ustnej maluszka. Regularnie powtarzane już od pierwszych lat życia wizyty w gabinecie mają też znaczenie dla oswajania dziecka ze stomatologiem oraz leczeniem stomatologicznym.
Umów wizytę