Implanty zębów – Nowe Skalmierzyce – Kalisz

Implanty stomatologiczne

Skuteczna metoda uzupełniania brakujących zębów

Zapraszamy pacjentów z miejscowości Kalisz, Ostrów Wielkopolski, Nowe Skalmierzyce, Pleszew, Gołuchów, Konin i okolic na konsultację z lekarzem specjalistą.
Braki w uzębieniu odbierają Ci pewność siebie? Postaw na naturalnie piękny uśmiech i wybierz implanty zębowe. Co to takiego? Implant zębowy to niewidoczny w ustach niewielki (około 8-12 mm długości) element tytanowy umieszczany pod dziąsłem w kości do którego mocuje się koronę (element widoczny w ustach). Jeśli implantów jest więcej można odtworzyć cały bok a nawet cały łuk. Watro wiedzieć że implanty przywracają utracone po usunięciu podparcie dla pozostałych zębów, przywracają 100% siły żucia. Uzupełnienia protetyczne ( korony, mosty) zamocowane na jednym lub kilku implantach mocowane na stałe nie przesuwają się podczas mówienia i jedzenia ( tak jak to ma miejsce w przypadku tradycyjnych protez). Materiał z jakiego są wykonane implanty ( tytan, cyrkon) jest biokompatybilny czyli bardzo dobrze tolerowany przez organizm i kość. Uzupełnienia na implantach kształtem i kolorem przypominają naturalne zęby. Oprócz tego, że podobnie wyglądają, spełniają również podobne funkcje.

Zdecyduj się na wprowadzenie implantu i zyskaj trwałe uzupełnienie, które przywróci Ci komfort na co dzień przez lata.

Jak jest zbudowany implant?

Budowa implantu stomatologicznego

Implant zęba jest tytanowym lub tytanowo-cyrkonowym elementem zastępującym korzeń naturalnego zęba. Ma długość ok 8-10mm a zatem stosunkowo niewiele ale dając jednocześnie wiele możliwości przywrócenia 100% siły gryzienia. Implant zęba jest wszczepiany pod dziąsło do kości i umożliwia osadzenie na nim korony.
Korona na implancie stomatologicznym stanowi imitację naturalnego zęba – jest widocznym w ustach uzupełnieniem, która kształtem i kolorem przypomina naturalny ząb. Na pierwszy rzut oka niczym się od niego nie różni. Korona na implancie może być cementowana lub przykręcana.

Umów się na wizytę

Odwiedź nasz gabinet już dziś i ciesz się zdrowym i pięknym uśmiechem przez lata!

Umów wizytę

Jak przebiega proces?

Etapy postepowania implantologicznego

1. Pierwsza wizyta – konsultacja

Zastanawiasz się, czy kwalifikujesz się do wszczepienia implantu? Chcesz wiedzieć, na czym polega ten zabieg? Odwiedź nasz gabinet, a zyskasz odpowiedzi na wszystkie te pytania. Na pierwszej wizycie przede wszystkim wykonamy niezbędne badania, na podstawie których dobierzemy dla Ciebie najlepsze rozwiązanie. Dokładnie wyjaśnimy Ci też, na czym polega wprowadzenie implantu oraz zaplanujemy dalsze leczenie.

2. Zabieg

Dopada Cię stres na myśl o zabiegu? Bez obaw. Implanty stomatologiczne wczepiamy w znieczuleniu miejscowym, przez co zapewniamy, że zabieg nie będzie powodem bólu i dyskomfortu. Kiedy znieczulenie zadziała, nasz implantolog nacina dziąsło i nawierca otwór, do którego zostanie wprowadzony implant. Po jego umieszczeniu zakłada szwy. Zabieg wykonania pojedynczego implantu jest bezbolesny i zdarza się często że trwa krócej niż standardowa wizyta stomatologiczna (mniej niż 30 minut). Na tym kończy się pierwszy etap odbudowy, po którym następuje przerwa w leczeniu na tzw. proces osteointegracji, czyli zrośnięcia się kości Pacjenta z implantem ( proces ten jest nieodczuwalny).

3. Wizyta kontrolna po zabiegu

Po około 7-10 dniach widzimy się ponownie. Podczas wizyty kontrolnej chirurg implantolog usuwa szwy oraz ocenia proces gojenia się rany. Dodatkowo wyznacza też termin kolejnego spotkania, podczas którego dokończy proces odbudowy.

4. Finalna odbudowa

Po zagojeniu się rany przychodzi czas na odsłonięcie implantu i zamocowanie śruby gojącej. Po upływie około tygodnia lekarz pobiera cyfrowe wyciski ( skanuje skanerem wewnątrzustnym) i przygotowuje odpowiedni, indywidualnie dopasowany do każdego Pacjenta model. Następnie praca zostaje zaprojektowana a następnie wytwarzana. Po przymiarkach zwieńczeniem odbudowy jest zamocowanie pracy protetycznej ( korony lub mostu)

FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Czy implantacja jest bezpieczna?

Zabieg implantacji przeprowadzany u osób, u których nie występują przeciwwskazania, jest całkowicie bezpieczny. Nie ma powodów do obaw o poważne powikłania czy naruszenie struktury pozostałych zębów.

Jaką długość ma standardowy implant?

Długość standardowego implantu stomatologicznego to około 8-10 mm. Przy czym jedyną widoczną częścią wypełnienia jest korona, która stanowi imitację naturalnego zęba ) korona kształtem i kolorem przypomina naturalny ząb). Filar implantu oraz łącznik są całkowicie niedostrzegalne.

Czy zabieg wszczepiania implantu boli?

Wszczepienie implantu nie zalicza się do zabiegów bolesnych ze względu na to, że odbywa się po podaniu miejscowego znieczulenia. W czasie osadzania implantu Pacjent nie odczuwa żadnego dyskomfortu, a cały proces odbudowy składa się z kilku stosunkowo krótkotrwałych zabiegów.

Czy każdy kwalifikuje się do wszczepienia implantu?

Każdy zdrowy pacjent może mieć wszczepiony implant. O tym, czy istnieje taka możliwość, decyduje lekarz, który przeprowadza stosowany wywiad i wykonuje badania diagnostyczne.

Czy do wszczepienia implantu trzeba się wcześniej przygotować?

Zabieg wszczepienia implantu nie wymaga przygotowania. Pacjent jedynie jest zobowiązany do dokładnego wyszczotkowania zębów przed wizytą.

Jak długo goi się rana po wszczepieniu implantu?

Okres rekonwalescencji bywa różny w zależności od indywidualnych predyspozycji Pacjentów. Rana po nacięciu dziąsła zwykle goi się szybko. Po około 7-10 dniach zdejmowane są z niej szwy. Pełen proces osteointegracji trwa jednak od kilku miesięcy do około pół roku.

Czy po wszczepieniu implantu można iść do pracy?

Wczepienie implantu nie musi być przyczyną rezygnacji z aktywności zawodowej w dniu zabiegu, ale wszystko zależy od charakteru pracy. Należy przede wszystkim pamiętać, że po implantacji wymagana jest przerwa od wysiłku fizycznego, dlatego warto poświecić kilka dni na regenerację.