Wybielanie zębów

Wybielanie zębów zalicza się do najczęściej wykonywanych zabiegów z zakresu stomatologii estetycznej. Wyróżnia się kilka popularnych metod wybielania, które wykonuje się u stomatologa.

W naszym gabinecie Stomatologia Karolewscy oferujemy wybielanie zębów metodą nakładkową oraz naświetleniową.

Wybielanie zębów

Na czym polega nakładkowa metoda wybielania zębów?
Metoda nakładkowa polega na codziennym stosowaniu specjalnych nakładek, na które aplikuje się żel wybielający szkliwo. Nakładki tworzy się indywidualnie dla każdego Pacjenta na podstawie pobranych od niego wcześniej wycisków łuków zębowych.
Wizyta u stomatologa rozpoczyna proces wybielania zębów metodą nakładkową, ale na dalszym etapie wybielania Pacjent samodzielnie korzysta z nakładek. Cały proces odbywa się pod kontrolą dentysty, który wyznacza terminy spotkań kontrolnych przed zakończeniem leczenia trwającego najczęściej przez kilka tygodni.
Umów wizytę

Jak wygląda wybielanie zębów metodą naświetleniową?

Wybielanie zębów metodą naświetleniową to jednorazowy zabieg, który wykonuje się w gabinecie stomatologicznym. Polega na nałożeniu na zęby żelu wybielającego, który następnie aktywowany jest przy pomocy specjalnej lampy np. lampy LED. Taki zabieg daje natychmiastowe efekty od razu po jego przeprowadzeniu.