Profilaktyka stomatologiczna

Profilaktyka stomatologiczna zapobiega chorobom zębów oraz przyzębia, dzięki czemu pozwala cieszyć się zdrowym i pięknym uśmiechem przez lata. Wśród filarów profilaktyki wymienia się codzienną higieną jamy ustnej oraz regularne (najlepiej raz na pół roku) wizyty kontrole w stomatologa.

Profilaktyka stomatologiczna

Rodzaje zabiegów

Jakie zabiegi stomatologiczne wykonuje się profilaktycznie?
W naszym gabinecie Stomatologia Karolewscy edukujemy Pacjentów w zakresie codziennej higieny jamy ustnej oraz wykonujemy badania profilaktyczne. W ramach leczenia zachowawczego oferujemy zabiegi, których celem jest m.in. zapobieganie próchnicy. Wśród najbardziej znanych zabiegów profilaktycznych dostępnych w naszej ofercie znaleźć można:
– usuwanie kamienia nazębnego (scaling),
– piaskowanie,
– lakowanie,
– fluoryzację.
Umów wizytę

Jakie znaczenie ma profilaktyka stomatologiczna?

Zastanawiasz się, dlaczego profilaktyka stomatologiczna jest ważna? Powodów może być co najmniej kilka. Jednym z nich jest estetyka uzębienia. Chcesz mieć śnieżnobiałe zęby? Musisz pamiętać o ich regularnym szczotkowaniu i nitkowaniu. Chcesz mieć zęby śnieżnobiałe, ale i zdrowe? W takim razie samo szczotkowanie nie wystarczy, a bez zabiegów profilaktycznych nie unikniesz np. odkładania się kamienia nazębnego, który prowadzi do rozwoju próchnicy.

Takie argumenty wciąż Cię nie przekonują? W takim razie pomyśl o profilaktyce jako inwestycji w swoje zdrowie, dzięki której unikniesz wielu kłopotliwych dolegliwości, a także zaoszczędzisz na leczeniu uzębienia w przyszłości.

To co – widzimy się w naszym gabinecie?